В українському законодавстві цей термін визначено як надзвичайні та невідворотні обставини, які об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків відповідно до законодавчих та інших нормативних актів.
Та, які саме обставини можна рахувати форс-мажорними, а які ні? В роботі з нашими клієнтами ми часто зіштовхувалися з випадками неправильного трактування обставин непереборної сили.
Саме тому, ми хочемо виокремити найважливіші пункти, які не є форс-мажором:
Підставою для засвідчення форс-мажору є наявність однієї або більше обставин.
У світлі кризи, спричиненої пандемією COVID-2019, чимало підприємців стикнулися із неможливістю виконання своїх договірних зобов'язань. Тому цей інструмент опинився «на піку популярності» в реаліях сьогодення. Та, мало хто знає, що після закінчення форс-мажорних обставин сторони все рівно зобов'язані виконати умови договору. А сам сертифікат автоматично не звільняє суб'єктів господарювання від виконання своїх обов’язків, а лише є доказом, яким заявник може скористатися для відтермінування виконання своїх договірних зобов'язань або під час судового спору.
Для допомоги можете звертатися до Івано-Франківської ТПП:
телефон: +38(0342)-52-33-47
e-mail: [email protected]